Kdy: 16. 11. 2023,  9.00 – 13.00 (5 vyučovacích hodin)

Kde: Olomouc 

Kdo: Mgr. Anežka Urbánková

Určeno pro: Pro pedagogy a školní psychology

Cena: 600 Kč pro nečleny spolku ŠPAS, 500 Kč pro členy spolku ŠPAS a studenty (platbu je možné provést nejpozději do 9. listopadu)

Přihláška: https://forms.gle/8CkKLc3t9HLDBZAj6

Anotace: 

Zaměříme se na téma úzkosti ve školním prostředí. Podíváme se, kde se úzkost bere, jak jí předcházet a co dělat, když ji zrovna žáci prožívají. Předpokládá se zapojení vlastních zkušeností účastníků a případná diskuze. Některé techniky a metody si vyzkoušíme na vlastní kůži. Cílem kurzu je rozšířit si paletu možností, jak účinně a efektivně pracovat s úzkostí ve škole a také si uvědomit, kdy už je potřeba se obrátit na externí odborníky.

 

Lektor: 

Mgr. Anežka Urbánková působí jako školní psycholožka na Střední pedagogické škole v Boskovicích. Vystudovala obor Psychologie na FF MU. Má terapeutickou praxi, ve které se zaměřuje na dospívající a dospělé klienty. Je frekventantkou komplexního výcviku v terapii zaměřené na řešení. Nejvíce ji naplňuje individuální práce s žáky, osvěta duševního zdraví,  destigmatizace duševních onemocnění a rozvíjení psychické odolnosti. Ve volném čase je vášnivou genealožkou a čtenářkou.