Lektor: Mgr. Robert Čapek, Ph.D.

Určeno pro: učitelé a další

Kdy:  17.4.2019 | 13:00 – 17:00

Seminář pro učitele, kteří by chtěli ve své práci udělat nějakou změnu. Dozví se od známého odborníka, který se zabývá moderními vzdělávacími metodami na mnoha různých úrovních, co je při zavádění inovací důležité a co může pomoci dobrým učitelům stát se ještě lepšími… Načerpáme inspiraci, jak učit tak, aby to žáky zajímalo, abychom se jich jako učitelé „dotkli“ a abychom se u toho zároveň sami více „bavili“.

Mgr. Robert Čapek, Ph.D. působil během své pedagogické dráhy jako vychovatel a učitel na zvláštní, základní, střední i vysoké škole, stejně tak se souběžně pohyboval na pěti českých univerzitách, kde vystudoval na první pohled spolu jen málo související obory: sociální pedagogiku, rodinnou výchovu, výchovné poradenství a školní management. Svá studentská léta zakončil doktorátem z pedagogiky (Univerzita Olomouc) a z psychologie (Univerzita Karlova). V současnosti působí jako školní psycholog, didaktický mentor a příležitostný učitel. Lektoruje semináře pro učitele a vzdělávací organizace na různá pedagogicko-psychologická témata. Je autorem knih pro učitele: Odměny a tresty ve školní praxi (2008 a 2017), Třídní klima a školní klima (2010), Učitel a rodič: spolupráce, třídní schůzka, komunikace (2013), Moderní didaktika: lexikon výukových a hodnotících metod (2015), Líný učitel: jak učit dobře a efektivně (2017) a Líný učitel: pedagogický hrdina dnešní doby (2018).