Lektor: Mgr. Petr Halama

Určeno pro: učitelé a další

Kdy:  29.1.2019 | 9:00 – 12:00

Kromě běžného vyučování se každý učitel snaží podporovat ve své třídě dobré vztahy a rozvíjet pohodové klima. Tato práce může mít více témat a forem – třídnická hodina, hodina zabývající se podporou vztahů, mapování třídního klimatu, řešení konkrétního problému atd. Ve všech tématech jsou klíčové určité aktivity, které je potřeba používat v určitých situacích vhodným způsobem. Na semináři se zaměříme především na tyto aktivity, včetně obecně důležitých zákonitostí při práci se třídou.

Mgr. Petr Halama působí ve sféře pedagogicko-psychologického poradenství již osmým rokem. Po absolvování jednooborové psychologie začínal jako školní psycholog na dvou základních školách. Po necelém roce nastoupil do Pedagogicko-psychologické poradny v Šumperku na pozici psychologa a oblastního metodika prevence, kde působil pět let, od té doby funguje především jako lektor primární prevence, ale také jako soukromý psychoterapeut. Před rokem zdárně ukončil pětiletý psychoterapeutický výcvik ve Společnosti pro integraci v psychoterapii. Jeho cílovou skupinu tvoří především děti a mládež, jejich učitelé či rodiče, s kterými pracuje individuálně i skupinově.