Původní termín kurzu 25.3.2020 byl zrušen, všem přihlášeným účastníkům jsme odeslali informaci ohledně vrácení platby – pokud vám nedošla, prosíme napište nám. Náhradní termín 13.1.2021. Pokud jste již byli přihlášení, není nutné se přihlašovat znovu.

Lektor: Mgr. Robert Čapek, Ph.D.

Určeno pro: učitelé a další

Kdy:  13.1.2021 | 13:00 – 17:00

Storno podmínky: ZDE

Umí-li učitel dobře aplikovat poznatky didaktiky, pedagogiky, pedagogické psychologie, osobního time managementu a pedagogických neurověd a dokonale rozumí svému oboru, může svou práci vykonávat s menší námahou, ale s o to větší radostí, tudíž kvalitně a úspěšně. Na semináři se naučí některé praktické dovednosti, které k tomuto cíli vedou. Učitel by měl ve třídě používat takové postupy, aby nepracoval on sám, ale hlavně žáci. Tomu napomáhají nejen individuální přístup a diferenciace obtížnosti, ale i metody vzájemného učení i pestrá a aktivizující výuka. Učitel velmi často tím, že přenechá aktivitu žákům a upozadí svou roli, vlastně vykonává tu nejlepší edukační práci.

Robert Čapek působil během své pedagogické dráhy jako vychovatel a učitel na zvláštní, základní, střední i vysoké škole, stejně tak se souběžně pohyboval na pěti českých univerzitách, kde vystudoval na první pohled spolu jen málo související obory: sociální pedagogiku, rodinnou výchovu, výchovné poradenství a školní management. Svá studentská léta zakončil doktorátem z pedagogiky (Univerzita Olomouc) a z psychologie (Univerzita Karlova). V současnosti působí jako školní psycholog, didaktický mentor a příležitostný učitel. Lektoruje semináře pro učitele a vzdělávací organizace na různá pedagogicko-psychologická témata. Je autorem knih pro učitele: Odměny a tresty ve školní praxi (2008 a 2017), Třídní klima a školní klima (2010), Učitel a rodič: spolupráce, třídní schůzka, komunikace (2013), Moderní didaktika: lexikon výukových a hodnotících metod (2015), Líný učitel: jak učit dobře a efektivně (2017) a Líný učitel: pedagogický hrdina dnešní doby (2018).